TECHNOLOGIE

FORGED LINE

Najbardziej ekskluzywna i kosztochłonna w produkcji felg jest metoda wykuwania. Proces ten pozwala wytworzyć́ najlżejsze, a zarazem najbardziej wytrzymale felgi, niestety stawia spore ograniczenie możliwości wzorniczych. Nie mniej projektanci zespołu BBS, zgodnie z charakterystycznym pierwowzorem ażurowych ramion łączących kształty litry Y i V, stale odkrywają̨ w swoich projektach coraz to nowsze wariacje kół doskonale harmonizujących z liniami najbardziej agresywnych czy konserwatywnych linii współczesnych aut.

FI-R

LM

SUPER RS

PERFORMANCE LINE

Najbardziej popularna seria obręczy kół marki BBS. Wykorzystywana technologia walcowania tzw. Flow Forming w efekcie pozwala na znaczące obniżenie grubości ścianek felgi – co wpływa na jej obniżenie masy, a układ strukturalny cząsteczek materiału zachowuje wysoką wytrzymałość konstrukcji. Obręcze tej technologii spełniają wszelkie wymagania i oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, również miłośników tej marki w Polsce.

CC-R

CI-R

CH-R II

DESIGN LINE

Odlew niskociśnieniowy – jest to najbardziej ekskluzywna metoda stosowaną w przemyśle odlewniczym obręczy ze stopów lekkich. Jak sama nazwa wskazuje, oferuje ona największe możliwości wzornicze. Należy przy tym dodać, że BBS w ramach i tej technologii zachowuje szczególną dbałość o obniżenie wagi i sztywność konstrukcji obręczy dokładając do jej cech takie elementy jak puste prole ramion, uszlachetniające dodatki do stopów czy utwardzenia przez obróbkę termiczną.

SX

SR

XR

NÜRBURGRING

Ostatnim ukłonem w stronę najlepszych tradycji niemieckiego motosportu są nowe projekty felg serii Nürburgring Edition – lekkość, dynamika oraz cechy typowe dla sportu powiązane zostały z Nürburgring Nordschleife. Dodatkowo każda z obręczy oznakowana jest emblematem w kształcie pętli legendarnego toru. Felgi z linii produkcyjnej Performance.

CI-R NÜRBURGRING EDITION

CH-R NÜRBURGRING EDITION