PRODUKCJA

Manufaktura najwyższych standardów: BBS produkcja

BBS oznacza najwyższe standardy jakości, których podstawą jest wiedza w zakresie projektowania kół od ponad 50 lat. Producenci pojazdów z całego świata poszukują unikalnych modeli felg, które zapewnią absolutną niezawodność. Nawet najbardziej rygorystyczne wytyczne certyfikacyjne wymagających producentów są nie tylko spełniane, ale również przekraczane. BBS to przyjemność z jazdy i przewaga w jakości każdego z produktów!
Technologia Air-Inside pozwala na produkcje felg o znacznie mniejszej masie, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Ochronna obręcz ze stali nierdzewnej BBS jest częścią wszystkich kół z serii BBS Performance Line, która jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również zabezpiecza felgę przed uszkodzeniem. Uderzenie w krawężnik może uszkodzić koło i pozostawić brzydkie ślady. Jeśli pierścień zostanie uszkodzony, można go łatwo wymienić na nowy, przez co koło będzie miało nowy, świeży wygląd.
Najwyższą jakość BBS osiąga, stosując wysokiej jakości surowce, specjalnie opracowane stopy aluminium i zaawansowaną technologię produkcji. Odlewy wykonywane są na precyzyjnie kontrolowanych stacjach, w procesie odlewu niskociśnieniowego. W kolejnym etapie następuje proces kompresji powodowany przez obracające się cylindry. Dzięki trzem etapom obróbki cieplnej osiągana jest pożądana wytrzymałość przyszłej felgi. Do obróbki powierzchni stosowane są różnorodne metody, w zależności od specyficznych wymagać każdego z kół. Powłoki nakładane są kilkukrotnie — warstwami. Cięcie diamentowe i polerowanie ceramiczne tworzą idealne wykończenie. Dodatkowo stosowany jest proces polerowania kulowego, w celu utwardzenia powierzchni. Ostatnia warstwa lakieru bezbarwnego chroni felgę na długie lata.
Koła BBS są w stanie wytrzymać wielokrotnie większe obciążenia niż te określone w europejskich standardach ECE. Już na etapie projektowania, są one poddawane wymagającym testom jakościowym i konstrukcyjnym. Korzystając z analizy MES i symulacji komputerowych, określane są właściwości kół oraz ich optymalizacja. Prototypy muszą wykazać swoją jakość na laboratoryjnych stanowiskach, gdzie poddawane są testom w ekstremalnych warunkach. Podczas produkcji, skuteczny system gwarantuje, że każde koło ma pierwszorzędną jakość. BBS posiada prestiżowy certyfikat DIN ISO 14001 w zakresie zarządzania środowiskowego, DIN ISO 50001 w zakresie zrównoważonego i wydajnego zarządzania energią, certyfikat DIN EN ISO 9001 w zakresie skutecznego zarządzania jakością oraz międzynarodowy standard jakości w branży motoryzacyjnej IATF 16949.